Отборът на Челси продължава с убедителното си представяне в английския футболен елит.

Столичният гранд записа четвъртата си поредна победа във Висшата лига.

Лондончани надиграха домакина си Саутхемптън, в един от предварително определяните за "трудни за прогнозиране" сблъсъци от програмата на 11-ия кръг.

"Сините" се наложиха с 2:0, след попадения на Еден Азар и Диего Коща.

Белгийският голаджия даде преднина на тима си след само 6 минути игра, като при една от първите по-сериозни акции на състава си финтира успешно половината състезатели на съперника, а след това промуши топката и в мрежата за 0:1.

Домакините опитаха да се върнат в срещата, но продължителното притежание на топката от тяхна страна така и не водеше до нещо по-сериозно в половината на съперника.

В края на първата част Коща можеше да реши всичко в мача, но пропусна да се разпише от добра позиция.

Той повтори упражнението и през втората част, като видимо се подразни на собствената си липса на успеваемост пред целта.

В 55-ата минута таранът все пак се разписа, със силен шут от далечна дистанция.

Въпреки извършените смени и от двамата треньори, до нова корекция в резултата не се стигна и така Челси вече разполага с 22 точки - едва по-малко от лидерите в класирането Сити, Арсенал и Ливърпул.