Челси победи Кристъл Палас в мач от 11-тия кръг на Висшата лига. Битката на стадион "Стамфорд Бридж" завърши при резултат 3:1.

Точен на два пъти за победителите беше Алваро Мората, а Педро също се разписа в полза на "сините". Андрос Таунзънд вкара гола за съперника.

Мениджърът на домакините Маурицио Сари приветства Еден Азар в състава, след като белгиецът не бе играл от дербито с Манчестър Юнайтед (2:2), като пропусна последните три мача на тима си. Именно след негова асистенция дойде и едно от попаденията тази вечер.

Резултатът беше открит след 32 минути игра, когато Мората засече подаване от близка дистанция и даде преднина на тима си в това градско дерби.

В 53-ата минута Таунзънд се възползва от грешка на Луис и върна отбора си в мача, разписвайки се за 1:1.

Отново Мората обаче, този път след балонно центриране на Азар, бе точен за 2:1, отчитайки се със силен удар по диагонала.

Педро оформи крайното 3:1 точно двадесет минути преди последния сигнал, след чудесна асистенция на Маркос Алонсо.

Кристъл Палас остава без победа в последните си 6 мача във всички турнири, докато Челси временно застава на втората позиция в класирането, като се изравни с тима на Ливърпул.