Челси спчели срещу Астън Вила с 2:0 като гост в мач от 11-ия кръг на Висшата лига и по този начин се настани на четвърто място в генералното класиране с 19 точки. За "сините" два гола отбеляза Мейсън  След това поражение възпитаниците на Стивън Джерард заемат на 16-о място с 9 точки.

Мачът на "Вила Парк" стартира подобаващо за гостите, като още в 6-ата минута Челси излезе напред в резултата. Мейсън Маунт поведе за своя отбор, тъй като се възползва от грешка на Тайрън Мингс, който не съумя да изчисти топката.

В средата на второто полувреме съставът на Греъм Потър реши мача. Отново Мейсън Маунт изпълни перфектно пряк свободен удар и порази вратата на домакинитите.

Следващият двубой на Астън Вила е в четвъртък срещу Фулъм. Челси пък гостува на Брентфорд в сряда.