Челси спечели без никакви затруднения домакинството си на Саутхемптън, в мача между двата тима от 34-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на "Стамфорд Бридж" завърши при резултат 4:2 за столичани.

Точни в тяхна полза бяха Еден Азар, Гари Кейхил и на два пъти Диего Коща. Първите двама се разписаха в откриващата част от двубоя, докато Коща сложи точка на спора още след 54 минути игра, а след това съвсем отказа гостите в последната минута на срещата.

Попаденията за "светците" бяха дело на Ромеу и Бертранд, като последният бе точен в 4-ата минута на даденото продължение.

Снимка 290449

Челси потърси и постигна задължителна победа, с която не позволи на преследвача Тотнъм да се доближи още повече.

"Сините" загубиха два мача от Висшата лига през април - 1:2 от Кристъл Палас и 0:2 от Манчестър Юнайтед, и "шпорите" скъсиха изоставане си на едва 4 точки. Днес обаче грешки нямаше.

След само 6 минути игра Азар вече бе дал предимство на лондончани, но в 24-ата минута Ромеу смълча феновете на Моста с гол за 1:1.

Снимка 290451

Това сякаш подразни домакините, които отговориха с попадение на Кейхил, дошло в продължението на първата част, а само 9 минути след почивката всичко свърши, след точен удар на Коща за 3:1.

На 4:1 покачи отново той, в последната минута на срещата, а в заключителните мигове от продължението Райън Бертранд оформи оказалото се и крайно 4:2.

Антонио Конте: Не винаги печели този, който харчи много пари

"Вижте Манчестър Сити"

За днешната среща Антонио Конте нямаше сериозни кадрови проблеми.

В състава на Саутхемптън имаше далеч по-голям проблем с контузени футболисти. Алекс Маккарти, Върджил ван Дийк и Сам Макуин бяха твърдо аут за визитата на "Стамфорд Бридж".

Снимка 290450

През този сезон "светците" нямат победа над отбор, който понастоящем се намира в Топ 6 на Висшата лига, но спечелиха предпоследните си два мача в елита. В предишния кръг те бяха разбити у дома от Манчестър Сити с 0:3.

Челси се готви за напрегнато трансферно лято

Конте: Нуждаем се от класни заместници на Тери, Микел и Иванович

"Тези момчета написаха историята на клуба"

Челси имаше само един успех над Саутхемптън при последните си четири домакинства - с 3:1 през 2013 г., а миналият мач помежду им в Лондон завърши 3:1 за гостите.

Тази вечер обаче тенденцията за пореден път претърпя съществена промяна.