Челси регистрира първата си победа за новия сезон в третия кръг на Висшата лига пред своята публика на Стамфорд Бридж, след убедителна победа с 3:0 над новия аутсайдер във Висшата лига този сезон Лутън Таун.

Отборът на Маурисио Почетино, въпреки големите инвестиции през лятото и пълния "ремонт" на отбора, стартира трудно във Висшата лига, с равенство с Ливърпул и тежко поражение от Уест Хям, но този път аржентинецът стигна до първа официална победа на пейката на лондонския клуб.

Суперкомпютър предвиди как ще завърши сезонът във Висшата лига, Ман Юнайтед и Ливърпул ще са извън топ 4

Манчестър Сити ще е шампион, а Челси ще завърши на 11-та позиция

Рахийм Стърлинг показа, че контузиите и лошата форма от 2022/23 са в миналото. Той изведе домакините напред в 17-ата минута с прекрасен самостоятелен гол, а след това Лутън издържа на напрежението до 69-ата минута, когато Стърлинг се разписа за втори път.

В 75-ата минута на мача новото попълнение в атаката на Челси Никълъс Джаксън вкара първия си гол, така че вече няма никакво съмнение кой остава с точките. Лутън в първите си два мача в първия сезон в историята на елита има две поражения.