Отборите на Челси и Уулвърхемптън не успяха да излъчат победител в днешния мач от 30-ия кръг в Първа лига, завършвайки наравно 1:1.

Доста скучно първо полувреме изиграха двата отбора, но шокът за "сините" дойде в 56-ата минута, когато "вълците" поведоха в резултата. Раул Хименес пое много хубаво подаване в наказателното поле и след като се озова на прилична стрелкова позиция, веднага стреля, топката се отклони и мина покрай Кепа за 1:0.

След час игра, Педро получи възможност да възстанови равенството. С добър самостоятелен рейд, той напредна към вратата и отправи много силен шут от границата на пеналта, но стражът спаси.

Снимка 411392

Източник: БГНЕС

Десет минути по-късно, Рубен Лофтъс-Чийк овладя отбита топка в наказателното поле и с шут по земя изпрати топката към вратата, но Руи Патрисио спаси.

Дълбоко в добавеното време, лондончани най-накрая успяха да достигнат до изравнително попадение. То бе дело на Еден Азар, който стреля от ръба на наказателното поле, като топката се удари в гредата и влетя в мрежата за 1:1, с което бе оформен и крайният резултат.

След това равенство, Челси събра актив от 57 точки на шестото място във Висшата лига, на една разлика от четвъртия Манчестър Юнайтед, който гостува на Арсенал малко по-късно. Уулвс пък е на седмата позиция с 44.