Шампионът на Англия Челси  претърпя изненадващо поражение в първия си мач от приятелския турнир International Champions Cup. Лондончани отстъпиха с 2:4 на Ню Йорк Ред Булс след много слабо второ полувреме, в което всеки изстрел на домакините се превръщаше в гол.

Още в началото на мача се видяха някои грешки в защитата на възпитаниците на Жозе Моуриньо, но за тяхна радост гол не беше отбелязан. Нещо повече, Челси поведе с гол на Лоик Реми получил чудесен пас от Оскар. В самия край на първото полувреме пък Виктор Моузес, който бе сред най-активните за Челси на терена, удари греда.

В началото на вторите 45 минути играчите на Ню Йорк Ред Булс изравниха. Появилият се на терена в началото на частта Джон Тери допусна грешка в отбрана, топката се озова във Франклин Кастеланьос, който възстанови равенството в 51-ата минута – 1:1.

В 69-ата минута 16-годишният Тайлър Адамс скочи най-високо след центриране на Кастеланьос и с глава вкара втори гол за Ню Йорк Ред Булс. Това беше началото на период от 8 минути, в които феновете видяха общо 4 гола. Мощен шут на Шон Дейвис направи резултата 3:1, но Еден Азар с прецизен изстрел върна интригата. Защитата на Челси за пореден път се провали в 77-ата минута и отново Дейвис попадна в прегръдките на съотборниците си. Той беше оставен непокрит и изненада Бегович за крайното 4:2.