ПСЖ не срещна никакви затруднения с Динамо (Киев) на старта на Шампионската лига. Парижани победиха с 4:1 на своя „Парк де Пренс". Точни за френския тим бяха Златан Ибрахимович, Тиаго Силва и Алекс.

Домакините владееха инициативата през по-голямата част от мача. По-интересна бе първата част, когато оборотите на терена бяха доста по-високи.

Първото попадение в срещата падна след пресилена дузпа на Менез в полза на ПСЖ. Зад бялата точка застана Златан Ибрахимович, който със самочувствие откри резултатът. 10 минути по-късно след едно разбъркване в наказателното поле Тиаго Силва удвои. В 33-ата минута Алекс засече топката от ъглов удар и направи резултатът класически.

В самия край на мача, украинците намалиха, благодарение на Велосо. Той се разписа в 87-ата минута с ефектно отиграване след корнер. В послената минута на редвоното време, Пасторе оформи крайният резултат - 4:1.

Така ПСЖ поведе група A след като в другият мач Порто победи Динамо (Загреб) с 2:0.

На стадион "Максимир" се изибра един доста здрав сблъсък.  Головете за гостите вкараха Гонзалес в 41-ата и Дефоур в 92-ата минута.

До момента двата тима са играли 5 мача помежду си, като балансът е вече е на страната на португалците 1 равен, 2 победи за Динамо и 3 за Порто, при голова разлика 5:9.