Челси постигна логична, но доста трудна победа над Жилина с 2:1 в мач от група „F" на Шампионската лига. Отборът от Словакия, който до този момент има голова разлика 2:17, се представи доста добре срещу именития си съперник, но така и не успя да запише първите си точки в най-престижния клубен турнир.

Срещата на „Стамфорд Бридж" започна по кошмарен начин за домакините от Челси. Още в 19-ата минута Роберт Йез подаде към Бело, който с плътен удар разстреля вратаря на Челси. Лондончани, които играха без част от звездите си, отговориха с много хубав шут на Малуда, преминал на сантиметри от напречната греда.

В началото на втората част „сините" натиснаха и логично стигнаха до гол. В 51-ата минута Калу пусна към Даниел Стъридж, който бе изпуснат от защитата на гостите и нямаше проблем да изравни резултата. В следващите минути натискът на домакините се засили. Добри положения пред вратата на Жилина пропиляха Калу и Дрогба. Така се стигна до 86-ата минута, когато Дрогба пусна към Малуда, а той с хубав удар донесе победата за Челси.

В другия мач от кръга Партизан загуби с 0:3 от Шахтьор.