Старши треньорът на Монако Леонардо Жардим остана доволен от показаното от своя отбор в първия мач с Ювентус, загубен с 0:1, но определи поражението като несправедливо заради отсъдената от съдията дузпа. Монегаските изиграха страхотен мач на "Ювентус Стейдиъм", като отправиха цели 16 удара към вратата на съперника, но вратарят Джиджи Буфон демонстрира най-добрите си качества.

"Показахме, че сме организиран, добър отбор и създадохме доста главоболия за Ювентус. Жалко, че не материализирахме превъзходството си в първите 20 минути на всяко от полувремената. В Монако ще бъде напълно различно - ще оставим различни впечатления от нашия домакински мач.

Несправедливо беше да загубим от несъществуваща дузпа.  Резултатът е следствие на грешно решение, а не на това, което се случи на терена. Според мен всички отбори трябва да разчитат, че имат еднакви права и задължения, а не едни да са привилегировани по презумпция", коментира бесен португалецът.