В ранния мач от група "G" на Шампионската лига коравият отбор на Порто загуби с 1:3 гостуването си на Зенит. Португалците приключиха двубоя с човек по-малко, след като секунди преди почивката Фосиле беше изгонен за втори жълт картон.

Двата отбора демонстрираха страхотна динамика през цялото време, но домакините се оказаха на печелившата страна. След само 11 минути миналогодишният победител в Лига Европа откри резултата. Хълк проби през отбраната на руснаците, пусна топката към втора греда, където Джеймс Родригес отбеляза за 1:0.

Зенит започна да владее играта, но не можеше да се справи с отбраната на съперника. В 20-ата така желаното попадение вече беше факт. Пробив на Фейзулин отдясно позволи на Роман Широков да мушне топката между няколко играчи за 1:1. Малко след Малафеев се намеси след бомбен изстрел на Мутиньо.

В третата минута на продължението гостите получиха тежък удар. Хорхе Фусиле беше изгонен след втори жълт картон, получен за игра с ръка. След почивката домакините впрегнаха всичките си сили и чак в 63-ата успяха да направят пълен обрат. Автор на гола беше отново Широков след пас на Фейзулин. Две по-късно мощен шут на Хълк профуча в близост до вратата на Вячеслав Малафеев.

В 72-ата обаче всичко приключи. След контраатака Кержаков намери Дани и той безпроблемно покачи на 3:1. До края на срещата и двата отбора създадоха по още няколко добри възможности. Резултатът обаче остана непроменен и руският тим празнуваше първата си победа в тазгодишното издание на надпреварата.