Руският шампион Зенит спечели с минималното 1:0 дербито с украинския първенец Шахтьор (Донецк) в мач от 4-ия кръг на група "G".

Единствения гол в срещата отбеляза Николас Ломбертс във втората минута на допълнителното време на първата част. Белгийският защитник засече на първа греда топката след центриране на Константин Зъйрянов от корнер.

Преди почивката съставът на домакина от Санкт Петербург беше този, който създаваше опасностите. В 38-ата дори гредата помогна на Шахтьор след удар на Дани.

През врата част гостите се опитваха да създадат опасност пред Вячеслав Малафеев, но това не се получаваше. В 60-ата минута Тейшейра намери Вилиан, който обаче беше разочарован от стража на Зенит. Две по-рано Широков можеше да удвои, но шутът му мина в близост до вратата.

В крайна сметка Зенит не допусна попадение и с оглед на показаното заслужено спечели руско-украинското дерби в Лига Европа.