Отборът на Зенит (Санкт Петербург) достигна по изразителен начин до финалния плейоф за влизане в групите на Шампионската лига. В мач-реванш момчета на треньора Лучано Спалети се наложиха с 5:0 над датския Нордселанд и с общ резултат 6:0 продължават напред.

Роман Широков вкара и първия и последния гол в двубоя, а освен него се разписаха звездите на руския тим Хълк, Дани и Аршавин. Луис Карлос Нето пък получи червен картон и ще пропусне следващия мач на тима си в Европа. Датчаните можеха да стигнат поне до почетно попадение, но четвърт част преди края Николай Стокхолм пропусна дузпа.

Жребият за плеофите за влизане в Шампионската лига, докъдето достигна и българският представител Лудогорец, ще бъде теглен в петък от 13:00 часа българско време.

ЗЕНИТ - НОРДСЕЛАНД 5:0

1:0 Широков (26)