Отборът на Ювентус записа третата си поредна победа в Шампионска лига, след като тази вечер победи с минималното 1:0 Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд". В герой за "бианконерите" се превърна Пауло Дибала, който отбеляза единственото попадение в двубоя.

Манчестър Юнайтед - Ювентус, 0:1 (Развой на срещата по минути)

"Бианконерите" вече са с пет точки пред "червените дяволи" в Група Н

Срещата бе прекъсната още в самото ѝ начало, след като фен успя да нахлуе на терена и отне няколко минутки на стюардите да го изкарат извън очертанията на "зеления" килим. Въпреки това, Хуан Мата успя да изпълни свободен удар, който пък бе спечелен от Маркъс Рашфорд малко преди това. Английският национал бе фаулиран от Пянич, а испанецът реши да стреля директно към вратата, но Шчесни се извиси над всички и улови.

Снимка 385181

Източник: БГНЕС

В 10-ата минута, Кансело центрира към наказателното поле, където точно пред вратата бе Роналдо, но топката бе прекалено дълга и излезе в аут. Малко след това, Миралем Пянич разочарова с изпълнението си от фаул, след като изпрати топката в трибуните. Четири минути по-късно, Пол Погба успя да засече кълбото със задната част на главата си след центриране, но тя попадна право в ръцете на Шчесни.

В 17-ата минута, Пауло Дибала откри резултата на "Олд Трафорд". Нападателят на "бианконерите" се възползва от възползва от грешка в отбраната на Юнайтед и засече отбита топка отблизо, мушкайки я във вратата за 1:0.

Снимка 385191

В 22-ата минута, Кансело пое хубаво подаване и с първото си докосване изпрати топката към вратата от ръба на наказателното поле, но Де Хеа внимаваше и отрази удара му. Осем минути по-късно, Бентакур засече с глава центриране от корнер, но изпрати топката над напречната греда. В 38-ата минута, Роналдо реши да стреля директно към вратата от пряк свободен удар, но Де Хеа успя да избие топката. Тя обаче попадна право в краката на Матюиди, но стражът на "червените дяволи" отново бе на висота и изчисти. Така Ювентус се оттегли на почивка с гол повече пред своя съперник.

Снимка 385193

В началото на втората част, Куадрадо пусна топката към включващия се в атаката Роналдо, той веднага стреля към вратата от границата на пеналта, но топката мина встрани от вратата, като Де Хеа също успя да я докосне в последния момент с върха на пръстите си. В 75-ата минута, дойде най-чистото положение за домакините до този момент. Пол Погба изстреля топовен удар към вратата на "бианконерите", след който топката се насочи към долния ъгъл и се удари в гредата. Шчесни се хвърли и съвсем неволно успя да избие кълбото с главата си преди то да премине голлинията.

В 90-ата минута, Антони Марсиал реши да опита нещо интересно, след като се измъкна с лекота от защитата на италианците и стреля от дистанция. Топката се бе насочила към долния десен ъгъл, но вратарят спаси. До края на сблъсъка, "червените дяволи" така и не успяха да отправят друг опасен удар към вратата на Шчесни и заслужено не достигнаха поне до равенството в срещата.

След тази победа, Ювентус е на върха в Група H с пълен актив от 9 точки, докато Манчестър Юнайтед е на второто място с четири.