Очакванията за зрелище между Ювентус и Барселона не се сбъднаха, а двата отбора завършиха при нулево равенство на стадиона на "бианконерите" в Торино. Мачът ще се запомни и с това, че звездата Лионел Меси остана на резервната скамейка, което със сигурност ще породи много спекулации и версии по темата в следващите дни.

Хиксът пък бе достатъчен за каталунците да преминат в следващата фаза на надпреварата като лидери в групата. Кръг преди края Барселона е с 11 точки, следван от Ювентус с 8, Спортинг 7 и Олимпиакос с 1.

Ювентус - Барселона 0:0, Лионел Меси е резерва!

Епизод пореден от съперничеството между двата отбора

Началото на двубоя бе обещаващо, тъй като Дъглас Коща можеше да открие резултата още преди да е изтекла втората минута. Бразилецът получи топка в наказателното поле и със силен удар по земя през няколко футболисти изпробва рефлекса на Тер Щеген, който внимаваше и закова кълбото в ръцете си.

Последва и опит за удар на Пауло Дибала, който обаче се оказа твърде слаб.

Снимка 325104

Барселона сътвори първата си опасност в средата на полувремето.

Капитанът Андрес Иниеста опита прострелно центриране от фаул, а топката се удари в страничната греда, след като никой не успя да играе в нея.

След половин час Паулиньо пък поиска дузпа, но вместо това получи жълт картон от Милорад Мажич заради симулация на бразилеца. Повторенията показаха, че решението на рефера е абсолютно правилно.

До края на полувремето Дибала можеше да се разпише след хубав пробив отляво в наказателното поле, но ударът му по диагонал профуча на сантиметри над горната греда.

Снимка 325098

През второто полувреме темпото на игра спадна видимо, действията се развиваха предимно в средата на терена, а Лионел Меси се появи в игра след 50-ата минута, заменяйки Деулофеу.

Даниеле Ругани с шпагат предотврати голова асистенция към Луис Суарес, който чакаше необезпокояван пред голлинията и резултатът остана 0:0.

В края на мача Дибала можеше да донесе трите точки за "бианконерите", но удар на аржентинеца от удобна позиция бе спасен от Тер Щеген, който отново демонстрира страхотен рефлекс.

И така, поредният епизод между Ювентус и Барселона завърши, този път без победител...