За първи път историята си отборът на Арсенал се класира за финала на Шампионската лига, след като удържа нулево равенство при гостуването на Виляреал в реванша от полуфиналите на турнира.

В герой на мача се превърна германският вратар на лондончани Йенс Леман, който спаси дузпа на звездата на домакините Хуан Роман Рикелме в последната 90-та минута. Виляреал беше по-активният отбор през цялото времетраене на срещата, но така и не успя да пробие защитата на "артилеристите".

Мексиканският нападател на "жълтата подводница" Гилермо Франко изпусна четири добри възможности - по две във всяко от полувремената. Първо, в 13-та минута той стреля с десния крак над гредата. След това пропуските му бяха неизменно с глава. В 41-та минута ударът му след плонж  бе блокиран от Леман, в 48-та минута стреля на сантиметри от левия страничен стълб, а в 54-та минута също изпрати топката покрай целта.

Малко по-късно в 64-та минута привлеченият през зимната пауза нападател все пак намери мрежата, но попадението бе отменено поради засада. Към края Диего Форлан също излезе на стрелкова позиция, но не бе точен.

Кулминацията на двубоя бе в последната минута на редовното време. При въздушен двубой Гаел Клиши събори в наказателното поле резервата Хосе Мари и руският рефер Валентин Иванов посочи бялата точка. Зад топката застана Рикелме, но посоката на изстрела му бе усетена от Леман и вратарят на "топчиите" успя да избие удара.

В триминутното продължение домакините не сътвориха нищо опасно и с общ резултат 1:0 от двата мача Арсенал се класира за финала на турнира, който ще се играе на 17 май на Стад Де Франс в Париж.

С нулевото реми възпитаниците на Арсен Венгер увеличиха на десет срещи рекорда по запазване на вратата си суха, а освен това нямат загуба в 13 поредни мача в надпреварата. Йенс Леман пък подобри рекорда на Едвин ван дер Саар от сезона 1995/1996 година от 659 минути без допуснат гол. Новото най-добро постижение е вече 746 минути.

Другият финалист в Шампионската лига ще е победителят от сблъсъка между Барселона и Милан. "Каталунците" са домакини в реванша от полуфиналите тази вечер, а освен това имат и гол преднина от първия двубой в Милано.