Волфсбург победи с минималното 1:0 единайсеторката на Гент, в среща-реванш между двата тима от 1/8-финалите в Шампионската лига.

Първият двубой завърши при успех за "вълците" с 3:2, след като германският състав водеше с чистото 3:0, но позволи да му бъдат отбелязани две късни попадения.

Днес бе отбелязано само едно попадение, като повече за това могат да съжаляват домакините. Автор на победния гол стана Шюрле, разписал се 15 минути преди края на мача.

Наставникът на немския тим Дитер Хекинг отбеляза преди началото, че грешката от първия двубой е вече в миналото и няма как да бъде повторена и това действително не бе допуснато.

Съперникът пък не прокламираше големи амбиции, но не отрече, че все още има шансове за класиране в следващата фаза от най-популярната европейска клубна надпревара.

Е, тези шансове бяха налични, но бяха окончателно преустановени от двете нули на светлинното табло.

Първите 45 минути не предложиха нищо запомнящо се за феновете по трибуните, като голови положения почти нямаше, а напрежението отсъстваше.

Предпазливостта на единайсеторките се запази и през вторите 45 минути, но домакините потърсиха решителен гол, който да потуши страстите в сблъсъка.

Опитите им да стигнат до това попадение определено направиха мача по-интересен, но до промяна в резултата така и не се стигаше.

Това все пак се случи 15 минути преди края, когато Шюрле оформи оказалото се и крайно 1:0.

Равносметката - Волфсбург е на 1/4-финал, Гент отпада, но може да го направи с гордо вдигната глава.