Виляреал изненадващо победи Байерн (Мюнхен) с минималното 1:0 на в първа 1/4-финална среща от Шампионска лига, играна на "Естадио де ла Серамика".

"Жълтата подводница" поведе в резултата още в 8-ата минута, благодарение на Арнаут Данжума и не само че успя да удържи преднината си, но и можеше да я увеличи.

Около 40% от населението на град Виляреал ще гледа на живо мача на отбора с Байерн (Мюнхен)

Стадионът на "жълтата подводница" събира около 22500 души

Байерн пък се размина с попадението в 40-ата минута, когато леко куриозен гол на Франсис Коклен не бе зачетен заради засада. Жерард Морено пък уцели гредата в началото на второто полувреме.

Все пак трябва да се отбележи, че последните минути на двубоя баварците увеличиха натиска си върху испанския тим, но така и не успяха да стигнат поне до изравнително попадение.

Реал (Мадрид) победи Челси с 3:1

Карим Бензема се развихри и Реал (Мадрид) разпиля Челси насред "Стамфорд Бридж"