Виктория (Пилзен)  е  много близо до второто си участие в групите на Шампионската лига след като победи с 3:1 гостуващия Марибор в първия мач от плейофния кръг. Решаващ трети гол в края на срещата осигури комфортната преднина за чехите.

Те поведоха в 8-ата минута след разбъркване в наказателното поле и бърза реакция на Мариан Чисовски. Защитникът най-добре се ориентира и прати топката във вратата на Ясмин Ханданович. В 58-ата минута домакините удвоиха преднината си. Ян Коварик подаде на Владимир Дарида и халфът вкара за 2:0.

Гостите отговориха с красив гол от далечно разстояние на Алеш Меяч, който остава открити шансовете на отбора за реванша.

Минута преди края на редовното време перфектно центриране на Франтишек Райторал намери Михал Дурис и той не пропусна да реализира.