Виктория (Пилзен) победи ЦСКА (Москва) с 2:1 като гост в мач от група "G" на Шампионската лига. Главно действащо лице на "Лужники" бе бившият футболист на Левски Роман Прохазка, който пропусна дузпа, но и реализира един от головете за победителите. Другият бе дело на Лукаш Хейда. Резултатът откри Никола Влашич от наказателен удар.

Този резултат прати в осминафиналите на турнира Реал (Мадрид) и Рома, които играят по-късно тази вечер и имат по 9 точки. Виктория е трети, а ЦСКА четвърти. И двата тима са с по 4 и в последния кръг на груповата фаза ще стане ясно кой от тях ще продължи участието си в Лига Европа.

Двубоят започна олично за "армейците". Още в 10-ата минута Никола Влашич откри резултата от наказателен удар.

Снимка 391821

Източник: Twitter

В края на първото полувреме гостите също получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Роман Прохазка, който стреля слабо в десния ъгъл и Акинфеев спаси.

В 56-ата минута бившият футболист на Левски все пак изравни резултата. Словакът получи отличен пас отдясно в наказателното поле от Резник и с хубав удар в горния ляв ъгъл изравни.

Пълният обрат дойде в 81-ата минута. Точен бе Лукаш Хейда с глава след асистенция на Хрошовски.

До края на срещата ЦСКА опита да стигне до изравнителен гол, но не съумя да го стори.

Бившият футболист на Левски Роман Прохазка бележи при победа на Виктория (Пилзен)

Словакът се разписа при 2:1 над Словачко