Отборът на Валенсия записа победа с 2:1 над Манчестър Юнайтед в последния си мач от Група Н в Шампионска лига. Двубоят беше без значение за "червените дяволи", които вече си осигуриха място на осминафиналите, но въпреки това не показаха нищо добро на "Местая". Фил Джоунс дори си отбеляза автогол, а другото попадение за домакините бе дело на Карлос Солер през първата част. За "червените дяволи" пък се разписа Маркъс Рашфорд.

Главен рефер на двубоя бе Георги Кабаков, който не срещна никакви проблеми на "Местая".

Валенсия - Манчестър Юнайтед, 2:1 (Развой на срещата по минути)

"Прилепите" ще играят в Лига Европа

Първото полувреме не се разви по най-добрия начин за гостите от Англия. Още в четвъртата минута, "прилепите" имаха шанс да открият резултата, когато Санти Мина изпрати много коварно центриране към наказателното поле, но преди негов съотборник да успее да играе с топката, Серхио Ромеро я изчисти. В 17-ата минута обаче, грешката беше поправена и домакините поведоха с 1:0. Карлос Солер напредна към наказателното поле, където отбита топка попадна право в краката му, и в освободилия се коридор между защитата изпрати топката в далечния ъгъл на Ромеро.

Снимка 394966

Източник: БГНЕС

В 27-ата минута, Хуан Мата засече топката след хвърляне от тъч, но ъгълът беше малък и ударът му доста слаб, което позволи на вратаря да изчисти в корнер. Малко след това, Миши Батшуай се прояви с доста фрапантен пропуск. Той не успя да посрещне центриране по най-добрия начин и въпреки че беше точно пред вратата на гостите, изстреля топката над напречната греда. Четири минути по-късно, Серхио Ромеро успя да реагира по перфектен начин на много опасен удар на Карлос Солер, който от близо стреля по посока на вътрешната част на дясната греда. След не толкова напрегнати 45 минути, испанците се оттеглиха на почивка с гол аванс пред своя съперник.

Снимка 394967

Още в самото начало на второто полувреме, положението за гостите се влоши още повече. Две минути след първия съдийски сигнал на Георги Кабаков, Фил Джоунс си отбеляза злощастен автогол. До попадението се стигна след много лоша комуникация между защитника и Серхио Ромеро, който при опита си да изчисти топката я изпрати в собствената си мрежа - 2:0 за "прилепите".

В 58-ата минута, Ерик Бейли успя да засече топка след центриране от корнер, но вложи прекалено много сила в удара си и кълбото прелетя високо над напречната греда. В 72-ата минута, Маркъс Рашфорд успя да си спечели пространство в предни позиции и веднага нанесе много силен шут към средата на вратата, но стражът на "прилепите" внимаваше и отрази удара му. Малко след това, Андреас Перейра получи хубаво извеждащо подаване от свой съотборник и веднага опита да изненада вратаря, но той внимаваше и въпреки че топката отиваше право под напречната греда, стражът се справи блестящо.

Снимка 394969

В 87-ата минута, Маркъс Рашфорд отбеляза почетно попадение за своя отбор, с което да поизмие срама на "червените дяволи". Той овладя много хубаво подаване от Ашли Йънг и не остави никакви шансове на вратаря на домакините, намалявайки резултата - 1:2.

След тази победа, Валенсия събра осем точки и ще играе в Лига Европа, докато Манчестър Юнайтед остана втори с 10 точки, само на две разлика от Ювентус, който завършва първи в групата. Йънг Бойс пък е на последното място с четири пункта.

Георги Кабаков пък се справи доста добре с първия си толкова престижен наряд в Шампионска лига. Той показа четири жълти картона, като всеки един от тях бе напълно заслужен. В срещата липсваха спорни решения и родният ни съдия най-вероятно ще получи добра оценка за представянето си.