Леверкузен пропусна чудесна възможност да си осигури предсрочно класиране за следващата фаза на Шампионската лига. Тази вечер в мач от четвъртия кръг на група "Д" "аспирините" загубиха с 1:3 гостуването си на Валенсия.

Още не беше изтекла първата минута след началния съдийски сигнал, когато Джонас откри резултата. След половин час игра обаче Щефан Кислинг възстанови равенството. За само десет минути пред втората част "прилепите" се завърнаха в "играта" за директните елиминации". Първо Солдадо в 65-ата отново изведе Валенсия напред, а след това в 75-ата Рами затвърди победата на своя тим.

С успеха тази вечер испанците запазиха шанс за прескачани на групата. Вече с пет точки те заемат третото място с 5 точки, на една зад Леверкузен. Лидер е Челси с 8, а докато последен е Генк.

Белгийският тим спечели днес първата си точка, след като стигна до равенството 1:1 като домакин на лондончани (ВИЖ ВИДЕОТО). Очаквано Челси поведе в резултата в 26-ата минут благодарение на Рамирес. В края на първата част пък Давид Луиш изпусна дузпа и възможността да пречупи съперника. В 60-ата домакините от Расинг стигнаха до равенство чрез попадение на Восен.