Класирането на Милсами за третия предварителен кръг на турнира Шампионска лига веднага се превърна във водеща новина в спортните медии в Молдова.

В материал под заглавие „Европа е в шок! Милсами - Лудогорец 2:1" молдовското електронно издание „Спортс" публикува репортаж за двубоя в Орхей.
Милсами победи Лудогорец с 2:1 в реванш от втория предварителен кръг на турнира Шампионска лига. В първия мач Милсами победи с 1:0. С общ резултат от двата мача 3:1 Милсами се класира за следващата фаза на турнира.

В материала се отбелязва, че Милсами е стигнал до успеха, играейки през по-голямата част от второто полувреме с човек по-малко. Посочва се, че молдовският тим е успял да победи Лудогорец на два пъти и напълно заслужено ще играе в следващия кръг на Шампионска лига.
Казва се, че „с класирането си за третия квалификационен кръг на Шампионска лига тимът на Милсами е шокирал цяла Европа!"

Отбелязва се също, че преди мача коефициентът в някои от букмейкърските къщи за победа на Милсами е достигал до 6,5.

В материала се казва още, че за „впечатляващия успех на Милсами феноменална игра на вратата на отбора е имал Раду Мицу, а силно се е включил резервата Петру Рацу, който е вкарал победният гол във втория мач".