Левски победи с 2:0 Сиони в първата среща от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Момчетата изпълниха задачата, поставена от треньора Станимир Стоилов за "чиста победа" и си осигуриха отличен аванс преди реванша. За съжаление, успехът бе съпроводен с излишни нерви на българските футболисти, и с агресия на "сини" привърженици, които могат да доведат до сериозни санкции за клуба.

Мачът очаквано започна с доминация на Левски, макар че в началото превесът бе позиционен и се изразяваше в успешно разиграване в средата на терена.

Постепенно опитите на Левски да достигнат до вратата на Батиашвили станаха сериозни. При една от началните голови ситуации Емил Ангелов бе изведен от Боримиров пред вратата, измъкна се технично от пазача си и стреля хладнокръвно покрай вратаря за 1:0.

Левски се опита още преди почивката да си осигури двоен аванс, но прекомерното желание на играчите доведе до неточности в действията им в офанзивен план, до пропиляване на добри положения и до неточни удари на Емил Ангелов, Йовов и Топузаков.

Минутите на Сиони дойдоха в края на полувремето. Грузинците си ги заслужаваха, защото до момента не се бяха стреснали от "сините" и се опитваха да бъдат равностойни, въпреки по-слабия си потенциал. След серия от неточни (предимно високи) удари, се наложи Гошо Петков да улови топката пред голлинията си.

Неслучайно на почивката, вместо да е доволен от "чистия" аванс, Наско Сираков влезе ядосан в съблекалнята.

Второто полувреме започна с обещаващ левскарски натиск, но за кратко. Буйни привърженици на "сините" метнаха няколко бомбички на пистата, застрашиха намиращите се долу полицаи и съдията прекрати мача за няколко минути. Това изнерви играчите на Станимир Стоилов и макар да не се оказа фатално и да не окрили Сиони, играта задълго стана скучна и се затвори между двете наказателни полета.

Чак в края на срещата Левски отново натисна и съвсем логично в 82-ата минута се стигна до дузпа, реализирана хладнокръвно от ветерана Боримиров. В интерес на истината, играта се оживи най-вече след влизането на Милан Коприваров, който по всеощбо мнение заслужава да е титуляр в реванша в Грузия.

Левски може да се сърди само и единствено на Емил Ангелов, че накрая резултатът не стана класически. Твърде е възможно щурмовакът на българския шампион да се запомни повече с пропуските си, отколкото с попадението си.