Мениджърът на Глазгоу Рейнджърс Уолтър Смит похвали играчите си за добрата игра срещу Манчестър Юнайтед. Двата отбора завършиха 0:0 на "Олд Трафорд" в първи мач от групите на Шампионска лига.
Сър Алекс направи цели десет промени в неговия състав, като предпочете да остави на пейката играчи като Бербатов, Патрис Евра, Раян Гигс, Ван Дер Сар, Пол Скоулс и Неманя Видич. Единствено Дарън Флетчер бе титуляр от състава, който излезе срещу Евертън в събота. Интересното е, че Димитър Бербатов и Нани не бяха дори в групата за мача.
Шотландците играха изключително затворено през цялата среща, като на моменти се бранеха с девет играчи. Уолтър Смит признава, че тази тактика е била наложителна, тъй като разликта в класите между двата отбора е огромна.
"Горд съм от играта на момчета, знаех, че няма да е лесно срещу Юнайтед. Доволен съм от точката предвид разликата в моментното състояние на двата клуба", коментира треньорът на Рейнджърс.
"За съжаление в момента се получава огромна разлика между клубовете с различни финансови възможности. Отборите в по-малките страни ще изпитват все повече трудности да се конкурират с грандовете", добавя Смит.
fenmufc
на 15.09.2010 в 12:20:31 #1Дядо Уолтър какво се оплакваш в Юнайтед също няма пари, а Рейнжърс десетилетия наред, беше един от най-богатите клубове в Европа със собственика-милиардер Мъри. Другаде търси причината!