Червеният картон на Златан Ибрахимович от двубоя на Пари Сен Жермен с Челси от осминафиналите в Шампионската лига няма да бъде отменен от УЕФА, съобщава Скай Спортс. Следващият четвъртък европейската футболна централа ще обяви официално дали ще отмени наказанието от един мач за шведския нападател от босненски произход.

Треньорът на френския гранд Лоран Блан изрази надежди, че Ибрахимович няма да бъде наказван. Дисциплинарната комисия към УЕФА разглежда отделно червените картони и определя наказанията, произтичащи от провиненията на футболистите.

Представител на УЕФА, пожелал анонимност, е бил категоричен пред Скай Спортс, че "няма никакъв шанс" наказанието на Златан Ибрахимович да бъде отменено.

Пари Сен Жермен отстрани Челси с равенство 2:2 след продължения и се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига заради правилото за повече реализирани голове на чужд терен. В 31-ата минута на мача в Лондон нападателят Ибрахимович беше отстранен с директен червен картон заради опасно влизане срещу Оскар от Челси.