Твенте, с Ники Михайлов на вратата, постигна изключително ценна и неочаквана победа над Вердер. "Червените" биха с 2:0 като гости и по този начин вее са само на 2 точки зад лидерите в група А Тотнъм и Интер.

Въпреки че излязоха без куп титуляри (Брама, Янсен, Тиендали), шампионите на Холандия изиграха мача много хитро и дочакаха своя момент.

През първата част гостите от Еншеде се бранеха организирано и действаха на контри. Насер Чадли и Байън Руис непрекъснато тормозеха отбраната на бременци и на няколко пъти излязоха на удобни положения, но до гол не се стигна. Писаро пък удари гредата зад Михайлов.

В началото на второто полувреме Вердер натисна и създаде доста главоболия на гостите. В тези тежки минути за тях обаче изпъкна Николай Михайлов. Българинът първо спаси опасен шут на Уесли, а след това, останал очи в очи с Алмейда, не допусна да бъде заобиколен и улови топката.

В 76-ата минута Торстен Фрингс бе изгонен от игра за професионален фаул срещу Брайън Руис. Останали с човек повече, гостите не пропуснаха шанса си и стигнаха до успеха. В 81-ата мин. Чадли най-сетне се разписа след няколко пропуска, а в 84-ата Лук Де Йонг с глава оформи крайното 0:2.