ЦСКА (Москва) спечели първите си три точки в група В на Шампионската лига. Руснаците победиха Бешикташ с 2:1 и по този начин се изравниха с Манчестър Юнайтед и Волфсбург в класирането. Шампионите на Англия и Германия обаче играят един срещу друг по-късно тази вечер.

Московчани поведоха набързо още в 7-ата минута. Алан Дзагоев се разписа след страхотен шут отдалеч и не остави шансове на Рющю Речбер.

Въпреки попадението, надмощието на "армейците" продължи. Само няколко минути по-късно Марк Гонсалес пропусна да удвои с глава. Томаш Нецид също направи пропуск от добра позиция. В самия край на първото полувреме удар на Гонсалес от фаул мина на сантиметри от гредата на "турската" врата.

В 57-ата минута Нихат бе близо до изравняването, но направи по-трудното и не уцели рамката. Този пропуск беше наказан само 4 минути по-късно. Милош Красич се разписа след самостоятелен пробив в разредената защита на Бешикташ.

След този гол ЦСКА заигра още по-спокойно и можеше да стигне и до по изразителен резултат. Силен шут на Рахимич бе майсторски спасен от Речбер, а Гонсалес имаше претенции и за дузпа, които обаче бяха неоснователни. В даденото от рефера продължение, гостите все пак стигнаха до почетен гол, дело на Екрем.

Така ЦСКА даде сериозна заявна за второто място в групата, а шансовете на Бешикташ за класиране на 1/8-финалите, поне на този етап, изглеждат повече от илюзорни.

ЦСКА (Москва) - БЕШИКТАШ 2:1

1:0 Дзагоев (7)

2:0 Красич (61)

2:1 Екрем (90'+)

ЦСКА:35.Игор Акинфеев, 2.Дейвидас Шемберас, 4.Сергей Игнашевич, 6.Алексей Березуцкий (46-50.Антон Григориев), 15.Чиди Одиа, 24.Василий Березуцкий, 10.Алан Дзагоев, 11.Павел Мамаев, 13.Марк Гонсалес (78-42.Георгий Щенников), 17.Милош Красич, 89.Томаш Нецид (64-25.Елмир Рахимич)

Бешикташ:1.Рющю Речбер, 4.Ибрахим Каш, 6.Томаш Сивок, 27.Матео Ферари, 3.Исмаил Кьойбашъ, 28.Фабиан Ернст, 17.Екрем Дач, 11.Мерт Нобре, 14.Родриго Тело (77-13.Бобо), 23.Филип Холошко (34-29.Юсуф Шимшек), 8.Нихат Кахвечъ (73-21.Сердер Езкан)