Отборът на Цървена звезда се добра до мачове с Лудогорец, в които залогът ще бъде участие в плейофната фаза на квалификациите за Шампионската лига.

„Звездашите“ отново изживяха трудни минути срещу малтийския Ла Валета, но в крайна сметка пак победиха своя опонент с 2:1. Така с общ резултат 4:2 селекцията на Божович вече мисли за гостуването си в Разград на 26 юли.

Десният бек на Валета Джонатан Каруана даде аванс на гостите в 11-ата минута за шок на всички на стадион „Райко Митич” в Белград и изравни общия резултат.

Холандският халф Мичел Доналд, юноша на Аякс, изравни за Звезда след половин час игра.

14 минути преди края Александър Катай вкара гола на облекчението за сърбите и отборът на черногорския наставник Миодраг Божович спечели с 2:1.