Бенфика си осигури участие в груповата фаза на Шампионската лига, след като разби с 4:1 като гост ПАОК в реванш от плейофите на турнира. Първата среща в Лисабон бе завършила 1:1.

Срещата тази вечер започна отлично за домакините, които откриха резултата чрез Александър Прийович в 13-ата минута. Седем минути по-късно Жардел изравни резултата. В 26-ата минута "орлите" стигнаха до пълен обрат след грешка на вратаря Паслакис, който направи дузпа, а Едуардо Салвио я реализира.

В 39-ата минута Пици вкара трети гол за Бенфика. Крайният резултат оформи Салвио, след като отново вкара от наказателен удар в 50-ата минута. В 76-ата минута Лео Матос бе изгонен за втори жълт картон.

Снимка 375558

Източник: Twitter

Цървена звезда се класира за първи път в груповата фаза на Шампионската лига. Това стана факт, след като сръбкият гранд завърши 2:2 като гост на Залцбург и след 0:0 в първата среща продължава напред заради повече вкарани голове на чужд терен.

Вратарят на звездашите Милан Борян правеше чудеса от храброст, но въпреки това Мунас Дабур вкара по един в края на първото полувреме и началото на втората част от дузпа.

В 65-ата минута Бен Набуан върна един гол за сърбите. Секунди по-късно Деденек направи резултата 2:2. До края на срещата Залцбург осъществи натиск, но отново Милан Борят бе на ниво и спаси.

Радост за ПСВ (Айндховен), реми на Бенфика - ПАОК и един пропилян шанс от Звезда

Обзор на тазвечерните плейофи за влизане в групите на Шампионска лига

ПСВ Айндховен победи БАТЕ Борисов с 3:0 и също намери място в групите на ШЛ. "Филипсите" бяха спечелили първата среща с 3:2. Тази вечер Бергуин (14) откри резултата, а до края на полувремето Луук де Йонг (36) удвои. През втората част Ървинг Лозано оформи крайното 3:0.