Тотнъм и Реал (Мадрид) сътвориха страхотен мач на "Уембли", който явно респектира прекалено много "кралете" на Зидан, стъпващи за първи път на митичното съоръжение. Дали заради това, или заради друго, испанският колос и абсолютен хегемон в Шампионската лига, преклони глава пред "шпорите" на Маурисио Почетино, отстъпвайки с 1:3.

Ситуацията дори можеше да е още по-неприятна и катастрофална за "лос бланкос", които в един момент изоставаха с 0:3, а имаше предпоставки преднината на английският клуб да се покачи.

Всичко обаче по реда си...

Срещата започна с поделено надмощие, но след 10-ата минута домакините бяха тези, които взеха инициативата и започнаха да атакуват по-опасно.

Въпреки това те не успяваха да стигнат до чисто голово положение, макар че изключително активният по десния фланг Кевин Трипиър направи няколко пробива, при които центрираше опасно пред вратата на Касия.

Тотнъм - Реал (Мадрид), "шпорите" мачкат с 3:1!

Време е за второто действие между двата отбора

Тотнъм обаче удари в 24-ата минута!

Добре организирана атака намери Трипиър на фланга, който от движение центрира успоредно на вратата, а Деле Али я засече с плонж пред голлинията - 1:0 за Тотнъм!

При повторенията обаче се видя, че голът е нередовен, тъй като Трипиър беше в положение на засада.

До края на полувремето гостите от Реал реагираха като ужилени и пренесоха събитията в полето на домакините. Натискът им доведе до някои опасности пред Юго Лорис, който успя да отрази последователно удари на Каземиро, Роналдо и Бензема от опасни позици.

Така при 1:0 за Тотнъм двата отбора се оттеглиха на почивка.

Снимка 321359

Втората част протече по мечтан начин за "шпорите", които възприеха подход на контраатака! В 56-ата минута Деле Али удвои преднината на Тотнъм, вкарвайки втория си гол в мача!

Младият футболист простреля Касия с удар от границите на наказателното поле за 2:0, а попадението дойде и с помощта на рикошет във футболист на испанците!

Трагедията стана пълна след още десетина минути, когато стана ясно, че Реал ще си тръгне с празни ръце от Лондон!

Перфектно проведена контраатака изведе Кристиян Ериксен фронтално срещу Касия, а датчанинът технично пусна топката в мрежата за 3:0!

В този момент основната цел пред Кристиано Роналдо и компания бе да бъде вкарано поне едно попадение, за да не е ситуацията тотал щета. Иначе малко преди гола на Ериксен, Серхио Рамос стреля силно пред вратата, но точно Роналдо застана на пътя на топката...

Снимка 321352

Деле Али пък можеше да стигне и до хеттрик, но футболистът на Тотнъм не успя да засече топката с глава в очертанията на вратата.

Реал все пак стигна до почетното попадение!

Това стана в 80-ата минута, когато Роналдо бе намерен в наказателното поле, за да може португалецът от удобна позиция да фиксира крайния резултат - 3:1!

С победата Тотнъм оглави класирането с 10 точки, докато Реал остава на втора позиция със 7. Въпросителната е кой ще завърши като водач в групата, тъй като Борусия (Дортмунд) и Апоел са с почти нулеви шансове.