Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:

Герейро заменя Санчо.

87′

Пулишич е заменен от Ларсен.

86′

ГОООЛЛЛ ЗА ТОТНЪМ! Току що влезлият в игра Фернандо Йоренте засече с глава центриране на Ериксен от корнер - 3:0!

85′

Йоренте заменя Моура.

83′

ГОООЛЛЛ ЗА ТОТНЪМ! Вертонген удвоява резултата, след като засече от воле пред вратарското поле центриране на Орие - 2:0!

77′

Шмелцер заменя Загаду.

75′

Лукас Моура намери топката при центриране от корнер, но тя рикошира в гърба на Дилейни и излезе в корнер.

72′

Играчите на Дортмунд се опитват да пренесат играта в половината на "шпорите" в търсене на попадение, но за момента играчите на Маурисио Почетино не допускат опасности пред Юго Лорис.

Снимка 406417

65′

Топрак се намеси решително с шпагат при остро центриране на Орие към Лукас Моура, който дебнеше на метри от вратата!

63′

Пулишич се озова на добра позиция в наказателното поле, но се забави и топката му беше отнета.

61′

Алдервейрелд засича с глава центриране от корнер на Ериксен на близката греда, но Бюрки внимава и спаси.

58′

Домакините са по-добрият отбор от началото на второто полувреме.

53′

Жълт картон за Дилейни.

47′

ГОООООЛЛЛЛ ЗА ТОТНЪМ! Хюн-Мин Сон открива резултата, след като се възползва от много груба грешка в защитата на гостите! Антигерой се оказа Хакими, който загуби топката, последва центриране на Вертонген, за да може Сон с хубаво изпълнение да вкара за 1:0!

Снимка 406424

45′

Начало на второто полувреме!

45+1′

Край на първото полувреме.

43′

Изключително равностойно първо полувреме, в което и двата отбора демонстрират високо темпо на игра.

Снимка 406418

36′

Далечен удар на Кристиян Ериксен, топката излиза в аут.

30′

Паритет до момента във владеенето на топката - 50 на 50 %.

Снимка 406416

28′

Хюн-Мин Сон опита извеждащо подаване зад гърба на защитата на германците, но Бюрки следеше играта и излезе да улови топката.

25′

Серж Орие центрира опасно пред вратата на гостите, но Загаду успява да изчисти топката.

22′

Добър пробив на Джейдън Санчо завърши с остро центриране в наказателното поле, но Тоби Алдервейрълд пресече топката.

20′

Аксел Витсел опита да изненада с далечен удар Юго Лорис, който обаче спасява без проблем.

15′

Първият шанс е за гостите от Дортмунд! Пулишич се озова на страхотна позиция очи в очи с Юго Лорис, който обаче спаси удара му!

12′

Жълт картон за Орие.

7′

Добро изпълнение на Лукас Моура с удар извън наказателното поле, топката мина близо до вратата, но излезе в аут.

Снимка 406415

5′

Поделено надмощие в първите минути на мача.

1′

52. Скип 35. Хитц

Тотнъм приема Борусия (Дортмунд) в първи 1/8 финален сблъсък между двата отбора в Шампионска лига. Срещата предвещава да е повече от интересна, имайки предвид футбола, който изповядват съставите на Маурисио Почетино и Люсиен Фавр.

Тотнъм приема Борусия (Дортмунд) в първи осминафинален двубой от Шампионската лига

"Уембли" очаква футболно зрелище между Тотнъм и Борусия (Дортмунд)

Двата тима играят един срещу друг в първи осминафинален двубой от Шампионската лига

Любопитно е да се отбележи, че Борусия вече отстрани един път Тотнъм, но в елиминации в Лига Европа през март 2016 година, но през есента на 2017 година "шпорите" спечелиха два пъти в групите на Шампионска лига.

И в Тотнъм, и в Борусия не могат да разчитат на водещите си реализатори - Хари Кейн е аут за лондончани от началото на годината, а същото се отнася и за Пако Алкасер.

Въпреки това, тази вечер на "Уембли" прогнозите сочат голово шоу. Дали ще е така, ще разберем в полунощ. Гледайте!