Отборът на Рома спечели голямата надпревара за второто място в група  „Е". „Вълците" не впечатлиха по никакъв начин и завършиха при 0:0 с гостите от БАТЕ (Борисов). Равенството между Байер (Леверкузен) и Барселона обаче прати хората на Руди Гарсия в следващата фаза на „Олимпико". Това ще се случи  с едва 6 точици, при положение, че отборът на Порто напуска надпреварата с цели 10.

Битката в Рим протече при множество атаки на „джалоросите", които така и не даваха резултата. Най-активен в пропуските си бе Миралем Пянич. Нещата можеха да имат фатален край за Рома, ако Войчех Шчесни не бе спасил по фантастичен начин изстрел на играч от БАТЕ.

Същевременно, на „БайАрена", домакините от Леверкузен не съумяха да победят експерименталния отбор на Барселона (1:1). Носителят на ШЛ бе дошъл с голяма част от своите резерви, но това не му попречи да поведе след само 20 минути чрез Лео Меси. Иван Ракитич демонстрира великолепния си поглед върху играта и с разсичащ пас изведе „Ел Пулга" зад отбраната на немците. Лео запази самообладание и елегантно преодоля Лено за 0:1.

Отговорът на Байер бе подобаващ и след 180 секунди резултатът бе изравнен. Хавиер Ернандес отново се оказа на точното място в точния момент и с удар от близо направи 1:1. До края хората на Роджер Шмид пропиляха голям брой голови положения. Последна преграда пред бленуваното попадение бе и чудесният днес Тер Щеген. Така Леверкузен ще трябва да продължи участието си в Лига Европа.