В невероятно зрелище на "Джузепе Меаца" в Милано Интер взе преднина от 3:1 пред Барселона в първия полуфинал в Шампионската лига. Двата тима изиграха страхотен мач, а Жозе Моуриньо изнесе истинска лекция по футбол на своя по-млад колега Пеп Гуардиола. Звездата на Барса Лео Меси бе абсолютно незабележим на терена, а третият гол на Интер бе от очевидна засада.

Мачът започна с нормалното за такива двубои надлъгване и изчакване за грешка, а първата възможност се откри пред домакините. Ето'О стреля от границата на наказателното поле, Валдес изби, а Милито не можа да вкара топката в мрежата с левия крак. Буквално в следващата атака пък Барса наказа "нерадзурите". Максуел проби по левия фланг, стигна аутлинията и подаде назад, където Педро с левия крак откри резултата - 0:1.

Интер успя да се освести бързо след този момент и след половин час игра възстанови равенството. Поредна силна атака стигна до Снадйер, който бе оставен непокрит пред Валдес и за холандеца не бе проблем да вкара за 1:1. До края на първата част отново домакините бяха отборът, който имаше по-опасни атаки, но до гол не се стигна.

Момчетата на Моуриньо обаче нанесоха съкрушителен удар на каталунците през вторите 45 минути. Три минути след почивката Милито бе намерен сам на десния фланг, нахлу в пенала и върна към притичалия Майкон, който с удар покрай Валдес взриви трибуните - 2:1. В 55-ата минута Бускетс бе оставен непокрит в малкото наказателно поле, но ударът му с глава от упор бе спасен от Сезар.

Кулминацията на мача настъпи в 62-ата минута. Ето'О центрира към Снайдер, той подаде с глава към Милито, който вкара почти на празна врата за 3-1, а на повторенията се видя, че аржентинецът бе в засада. Така или иначе тя не бе отчетена от реферите и домакините взеха преднина от два гола.

До края на срещата Барса натисна с всички сили, но блестящи прояви на вратаря Сезар и изчистване от голлинията на Лусио запазиха италианската врата от второ попадение. По този начин треньорският гений на Специалния и блестящата игра на неговите възпитаници осигуриха солиден аванс от два гола за "нерадзурите" преди реванша на "Камп Ноу" следващата седмица.

Съставите на двата отбора:

Интер: Жулио Сезар - Дъглас Майкон, Лусио, Хавиер Санети, Валтер Самуел - Естебан Камбиасо, Тиаго Мота, Уесли Снайдер - Горан Пандев, Диего Милито, Самуел Ето'О. (Кристиан Киву, Деян Станкович, Марио Балотели)

Барса: Виктор Валдес - Дани Алвеш, Жерар Пике, Карлес Пуйол, Максуел - Сейду Кейта, Серхио Бускетс, Шави Ернандес - Педро Родригес, Златан Ибрахимович, Лионел Меси. (Ерик Абидал)

Рефер: Олегарио Бенкуеренса с помощници Жозе Кардинал и Бертино Миранда

Стадион: "Джузепе Меаца"