Отборът на Манчестър Сити победи тима на РБ Лайпциг с 3:2 в мач от 5-ия кръг на група "G" от Шампионската лига. "Гражданите" направиха впечатляващ обрат, след като изоставаха на полувремето с 0:2, след  двата гола на Лоис Опенда (13', 34'). След почивката обаче Ерлинг Холанд (55'), Фил Фоудън (70') и Хулиан Алварес (87') вкараха три попадения, за да дарят успеха на отбора си.

Германците могат да съжаляват, че не победиха не само заради пропиления аванс от два чисти гола, но и защото Фабио Карвальо се разписа при резултат 2:2, но съдията отмени гола заради засада.

Двубоят бе пряк сблъсък за първото място, след като и двата отбора си бяха гарантирали участие във фазата на директните елиминации. "Гражданите" вече са недостижими на върха с пълен комплект точки и 6 пункта пред своя съперник. Така момчетата на Джосеп Гуардиола ще опитат да завършат грпите без 100-процентов актив от победи, ако в заключителния си мач победят сръбския шампион Цървена Звезда.

В другия мач от групата швейцарският Йънг Бойс победи Цървена Звезда с 2:0 и си осигури място в турнира Лига Европа.