Спортинг (Лисабон) и Фиорентина не се победиха и завършиха наравно 2:2 в първи плейоф за влизане в Шампионската лига.

Италианците се сдобиха с ранна преднина, след като Варгас откри още в 6-ата минута. До почивката резултатът се задържа непроменен. "Лъвовете" изравниха в 58-ата чрез Симон Вукчевич. След това обаче балканецът направи нещо много глупаво. При радостта си след гола, той съблече фланелката си, което му донесе втори жълт картон.

Въпреки че останаха с човек по-малко, домакините съумяха да излязат напред в резултата в 66-ата мин., когато се разписаха Мигел Велосо.

В крайна сметка обаче Виола стигна до ремито с гол на Алберто Джилардино 10 минути преди края. Португалците обаче могат да съжаляват, тъй като малко преди това Лиедсон пропусна от чиста позиция.

В края на мача Фернандес имаше още един шанс да даде победата на Спортинг, но Фрей спаси.

В друг интересен мач тази вечер ФК Копенхаген победи Апоел (Никозия) с 1:0. Автор на единственото попадение стана Поспех в 59-ата минута.

Щутгарт вече е с единия крак в групите, след като победи ФК Тимишоара с 2:0 в Румъния. Немците решиха мача само в рамките на 2 минути. Първо в 28-ата Гебхарт се разписа от дузпа, а в 30-ата Хлеб оформи крайното 0:2.

Напълно очаквано Олимпиакос спечели гостуването си на Шериф  с 2:0. За успеха на "червено-белите" в Молдова се разписаха Дуду и Митроглу след почивката.