Манчестър Сити направи решителна крачка към дебютно участие на осминафиналите в Шампионската лига. „Гражданите" се наложиха с 5:2 над ЦСКА Москва в мач от Група „D", като по този начин събраха на сметката си 9 точки, изоставайки с 3 от лидера и шампион в турнира от миналата година Байерн Мюнхен.

Страхотен мач за Манчестър Сити изиграха Серхио Агуето и Алваро Негредо, които реализираха всички попадения за домакините тази вечер. Начало на головата фиеста даде Агуето, който откри резултата още в 3-ата минута след точно изпълнена дузпа.

В 20а-ата Кун отново се разписа, а 10 минути след това Негредо оформи класическото 3:0. В последната минута на първата част Сейду Думбиа върна едно от попаденията, с което до голяма степен съживи интригата на „Етихад".

След почивката обаче се развихри Негредо, който вкара още 2 попадения и записа първия си хеттрик в кариерата си в Сити. Вторият гол за ЦСКА пък бе дело отново на Думбиа, този път от дузпа. Българският национал Георги Миланов започна в стартовия състав на руснаците, но бе заменен още на почивката.