Манчестър Сити победи Динамо (Киев) с 3:1 в първа среща от 1/8 финалите на Шампионската лига.

В 15- ата минута Серхио Агуеро откри резултата, след като се възползва от чудесно подаване на Яя Туре.

Попадението на аржентинеца бе негово 16 в последните 17 мача от надпреварата.

В 40- ата минута Давид Силва покачи на 2:0, като този път асистенцията бе на Рахим Стърлинг.

Бившият играч на ЦСКА Жуниор Мораеш се появи в игра на полувремето. Бразилецът раздвижи играта на тима си и домакините намалиха в 58- ата минута. Точен за киевчани бе Боялски.

В 90- ата минута Яя Туре оформи крайния резултат с хубав фалцов удар.

ДИНАМО (КИЕВ) - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:3

0:1 - Агуеро (15)
0:2 - Силва (40)
1:2 - Буялский (59)
1:3 - Туре Яя (89)

Динамо: Олександър Шовковски, Данило Силва (66-Йевхен Макаренко), Йевхен Хачериди, Александър Драгович, Домагой Вида, Серхий Рибалка, Андрий Ярмоленко, Денис Гармаш (30-Мигел Велосо), Виталий Буялский, Дерлис Гонзалес, Лукаш Теодорчик (45-Жуниор Мораеш)

Манчестър Сити: Джо Харт, Бакари Саня, Венсан Компани, Николас Отаменди, Гаел Клиши, Фернандиньо, Фернандо, Давид Силва, Туре Яя, Рахим Стърлинг, Серхио Агуеро (90-Келеши Иеанашо)

СЪДИЯ: Антонио Матеу Лахос (Испания)