Лудогорец започна сезона по категоричен начин. Българският футболен първенец победи с 4:0 Дюделанж (Люксембург) в първи мач от II предварителен кръг на Шампионската лига, като по този начин на практика обезсмисли реванша. „Орлите" от Разград показаха, че са много по-класният тим и само липсата на точност в завършващата фаза на атаката ги лиши от поне още 2-3 гола.

Срещата на „Лудогорец Арена" очаквано започна с домакински натиск, но в първите 10-15 минутки до по-сериозни опасности пред двете врати не се стигна. Логичното се случи в 35-ата минута, когато Дани Абало завърши точно отлична атака. Българският тим разигра топката по превъзходен начин, а Марселиньо успя да изведе в полето Абало, който без да обработва топката с хубав удар вкара за 1:0.

Попадението видимо успокои момчетата на Стойчо Стоев, които до почивката намериха време да удвоят преднината си. В 42-ата минута картинката от гола се повтори - Марселиньо намери отлично Дани Абало, който успя да нанесе точен удар. Този път вратарят на Дюделанж спаси, но при добавката Роман Безяк на празна врата нямаше как да сгреши - 2:0. При този резултат дойде и последният съдийски сигнал за първата част.

След почивката нищо на терена не се промени. Лудогорец продължи да атакува и достигна до нови две попадения. В 65-ата минута Абе Анисе, който се бе появил на терена преди секунди, се разписа с хубав удар от границата на полето - 3:0.

Малко след това пък направилия страхотен мач Фабио Ешпиньо засече с глава центриране на Данчо Минев, оформяйки крайното 4:0. В минутите до края на срещата Мисиджан, Безяк и на няколко пъти Абало имаха възможност за още голове, но в решителния момент стреляха неточно. Освен Анисе, дебют за Лудогорец записа и бразилецът Вандерсон.

За да се доберат до мечтаните групи на Шампионската лига, момчетата от Лудогорец ще трябва да отстранят първо Дюделанж, а след това да прескочат III квалификационен кръг и предстоящия след него решителен плейоф.

ЛУДОГОРЕЦ - ДЮДЕЛАНЖ 4:0 (СТАТИСТИКА)