Шахтьор (Донецк) победи Манчестър Сити с 2:1 и се класира на осминафинал в Шампионската лига. Украинците знаеха какво искат и с игра базирана на бързи контри вкара две попадения в средата на първото полувреме. Гостите разиграваха безкрайно, но все пак стигнаха до едно попадение от дузпа в добавеното време.

НА ЖИВО: Шахтьор - Манчестър Сити 2-1

Шахтьор - Манчестър Сити 2:1

Домкините имат нужда от точка, гостите играят за престиж

Двата отбора започнаха много предпазливо и в първите минути играта се водеше с много подавания и без никаква острота. Гостите владееха топката и постепенно се настаниха в украинската половина. Това се оказа тактически ход на Пауло Фонсека.

След 20-та минута играчите на Шахтьор започнаха да организират бързи и остри контри. В една от тях Бернард вкара техничен гол в 26-тата минута. Пак той можеше бързо да удвои, но Едерсон успя да спаси с крак влизащата във вратата му топка.

Домакините вкараха второ попадение чрез Исмаили в 32-та минута. Бразилецът успя да преодолее излизащия Едерсон и под малък ъгъл отбеляза на празна врата. Всички опити на гостите за нещо смислено до края на полувремето се оказаха безполезни. Жезуш успя все пак да остане сам срещу Пятов, но вратарят успя да му отнеме топката с крак.

Снимка 327740

Източник: goal.com

Гостите започнаха по-активно второто полувреме, но така и не стигаха до опасни положения. Играчите на Шахтьор останаха верни на своята игра на контра и продължаваха да изглеждат по-опасни.

Габриел Жезуш удари греда след хубаво подаване на резервата Диас. В добавеното време "гражданите" получиха право да изпълнят дузпа. Влезлият като резерва Серхио Агуеро не остави шанс на Пятов и направи загубата по-почетна.

В крайна сметка се оказа, че резултатът от този мач няма никакво значение, защото Фейенорд победи Наполи с 2:1. Това не попречи на домакините да отпразнуват победата срещу именития си съперник.