Шахтьор (Донецк) победи Реал (Мадрид) в мач от група "Б" на Шампионската лига. Уикраинците се наложиха у дома 2:0 като по този начин заеха 2-ото място в групата със 7 точки, докато "белия балет" е с позиция по-назад, със същия актив от точки.

По този начин, Шахтьор победи Реал за втори път от началото на кампанията след успяха с 3:2 на "Бернабеу". В днешната среща, двата тима си размениха по едно полувреме. През първата част доминираше Реал, докато гостите бяха по-добри през вторите 45 минути.

Срещата започна с отличен шанс за гостите. В 5-ата минута Марко Асенсио получи отличен пас в наказателното поле и стреля от удобна позиция, но нацели лявата греда. В 25-ата минута бившият играч на ЦСКА Жуниор Мораеш получи контузия и бе сменен принудително от Дендиньо. В 30-ата минутаотново Марко Асенесио беше близо до гола, но отличният му удар беше спасен от Анатолий Трубин.

В 57-ата минута домакините нанесоха своя удар. Дентиньо засече отсбита топка в наказателното поле и преодоля Куртоа за 1:0. 10 минути по-късно Коваленко излезе на стрелкова позиция, но защитник на Реал изби удара му.

Осем минути преди края Шахтьор вече водеше с 2:0. Соломон получи от границите на наказателното поле, премина през защитата на "белия балет" като на парад и с премерен удар удвои резултата.

Шахтьор (Донецк) - Реал (Мадрид) 2:0

1:0 Дентиньо (57)

2:0 Соломон (82)

Атлетико (Мадрид) - Байерн (Мюнхен) 1:1 (Развой на срещата по минути)