Отборът на Фейенорд отново не успя да затрудни Шахтьор (Донецк) и записа втора загуба от този тим в груповата фаза на Шампионска лига. "Миньорите" надвиха своя съперник с 3:1

В първата среща помежду им, украинците записаха успех с 2:1.

Манчестър Сити победи Наполи с 4:2

Агуеро смълча "Сан Паоло" и след голов трилър класира Сити на осминафинал в Шампионска лига

"Гражданите" са лидери в своята група с пълен актив точки

Николай Йоргенсен успя да донесе краткотрайно щастие на своя тим, след като още в 12-ата минута изведе Фейенорд напред в резултата. След хубаво центриране, футболистът на гостите пое добре топката и с глава изпрати топката в мрежата.

Отговорът на домакините не закъсня и две минути по-късно Ферейра върна равенството в срещата. Три минути след изравнителното попадение, Марлош удвои, след като остана непокрит в наказателното поле и се възползва от отдалата му се възможност по най-добрия начин.

През второто полувреме, отново Марлош се разписа в 68-ата минута и донесе важна победа на своя тим.

Шахтьор заема второто място в Група "F" с актив от 9 точки, докато лидер в класирането е Манчестър Сити.