90′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Рамон Санчес Писхуан", гр. Севиля Зрители: Мачът се играе без публика
90′

Халанд извърши тактически фал - жълт картон.

90′

Край на мача!

89′

Мюние заменя Дахуд.

88′

Жълт картон за Оскар.

84′

ГОООЛ! ДЕ ЙОНГ!

Логичното се случи и след масирания натиск Севиля връща още едно попадение.

79′

Брант заменя Ройс, който се поизмори.

76′

Севиля завладя полето на гостите. Личи си, че отборът плува в свои води в последните минути.

72′

Греда и бляскаво спасяване на Хиц!

Дортмунд оцеля след много опасно изпълнение на фал.

71′

Първи жълт картон в мача - Хумелс.

Снимка 519133

70′

Поредица от блокирани удари пред вратата на Севиля. Първото по-сериозно положение след почивката.

59′

Тройна смяна в Севиля.

Де Йонг заменя Сусо.

59′

Ел Хадади влиза на мястото на Ен-Несири.

59′

Торес ще доиграе мача вместо Гомес.

58′

Спокойно начало на втората част.

Снимка 519127

46′

Виновникът за третия гол Ракитич е заменен.

46′

ЕТО КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА ПОЛУВРЕМЕТО!

45′

Време е за вторите 45 минути.

45′

Гостите реализираха пълен обрат и дават сериозна заявка за място в следващата фаза.

43′

ГООЛ! ХАЛАНД!

Мълниеносна контра след грешка на Ракитич всредата. Гостите останаха трима на двама в последната третина на терена и изиграха като по учебник ситуацята. Ройс - Халанд - Санчо! Завършващият удар отново беше на детето чудо - 3:1!

34′

Нова опасност пред вратата на домакините. Хубав изстрел на Холанд е спасен.

27′

ГОООЛ!!! ХАЛАНД!

Футбол от световна класа на "Рамон Санчес Писхуан". Санчо и Халанд направиха на пух и прах цялата защита на Севиля! Великолепна бърза атака, а чрез двойно подаване бяха елиминирани трима бранители. Завършващият удар на детето чудо беше хладнокръвен, както обичайно.

Снимка 519118

22′

Суматоха в наказателното поле на домакините, които панически изчистват в ъглов удар.

19′

ГОООЛ! ДАХУД!

Каква бомба! Никакви шансове за вратаря на Севиля, едно от попаденията на турнира до момента!

15′

Превъзходство за домакините след четвърт час игра.

Снимка 519117

7′

ГООЛ ЗА СЕВИЛЯ!

Домакините бързо излизат напред в резултата - Хиц безпомощен. Сусо демонстрира чудесен дрибъл и изстреля наглед лесна топка за швейцарския страж, но кълбото се отклони неспасяемо след рикушет в Хумелс. Защо му трябваше на опитния защитник да протяга крак?

Снимка 519115

2′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

1′

Унбехаун

Севиля и Борусия (Дортмунд) се изправят един срещу друг в първи осминафинален мач от Шампионска лига. Сблъсък между испанци и германци предвещава класика, особено когато говорим за два от водещите тимове в тези шампионати.

Дортмунд е срещал 32 пъти съперници от Ла Лига. Срещу тях "жълто-черните" печелят 9 пъти, завършват наравно 10 и губят 13.

Севиля и Борусия (Дортмунд) се изправят в непредвидим сблъсък на 1/8 финалите

Гостите с много проблеми в състава

Една от най-запомнящите се победи беше през 2013 срещу Малага, когато Марко Ройс и Фелипе Сантана вкараха голове в продължението на мача и успехът с 3:2 прати Дортмунд сред последните 4 отбора в "турнира на богатите".

Севиля има само 1 загуба от последните 12 домакински мача срещу германски съперник!

Това се случи срещу Байерн през 2018 (1:2).

Двата отбора са се срещали само два пъти - през сезон 2010/2011 в груповата фаза на Лига Европа. Испанците взеха победата в Дортмунд с минималното 1:0, а втория мач се превърна в трилър - 2:2. Така Севиля надхитри днешния съперник и се класира за негова сметка напред към елиминациите.

Официално: Марко Розе поема Борусия (Дортмунд) от новия сезон

Специалистът напуска Борусия (Мьонхенгладбах)