Селтик победи закъсалия Андерлехт с 3:0 като гост и донякъде се реабилитира пред феновете си за онова 0:5 от ПСЖ в първия мач от груповата фаза на Шампионска лига.

Двубоят в Белгия вървеше оспорвано до 38-ата минута!

Тогава Лий Грифитс бе намерен на далечната греда с остро центриране, за да може нападателят да вкара за 1:0 - резултат, при който завърши полувремето.

През втората част домакините опитаха да стигнат до равенство, което обаче отвори доста пространства за атакуващите футболисти на Брендън Роджърс.

А те се възползваха от това почти мигновено...

Патрик Робъртс стреля по диагонал от наказателното поле, топката рикошира в защитник на белгийския отбор и се спря в мрежата за 2:0!

В заключителните секунди на двубоя се стигна и до трето попадение!

Скот Синклер се озова очи в очи срещу вратаря, леко по диагонал в наказателното поле, след което силният му удар с левия крак се спря в мрежата за крайното 3:0.

Андерлехт - Селтик 0:3

0:1 Грифитс 38'
0:2 Робъртс 50'
0:3 Синклер 90'