Селтик победи с 1:0 Копенхаген в мач от втория кръг на Шампионската лига.

Единственото попадение отбеляза бившият нападател на Уулвърхемптън и Рейнджърс Милър. Той се разписа от дузпа в 36-та минута. Дузпата предизвика спорове, защото японецът Накамура се строполи в наказателното поле на Копенхаген, но съдията Де Блеекере посочи бялата точка.

В началото на двубоя гостите играеха предимно на контраатака прибрани в собствената си половина. Датските футболисти се опитваха да спират атаките на Селтик предимно с изкуствени засади, тъй като Селтик се опитваше да превземе вратата на Кристенсен с центрирания от фланговете.

Преди гола "детелините" имаха няколко положения за гол, но не се възползваха. Вратарят на Копенхаген спаси опасни шутове на Милър, а Норегаард се опита да затрудни Артур Боруц, но не успя.

През второто полувреме Селтик имаше добри шансове да увеличи преднината си, но така и не успя да се възползва. Датският тим, който не можеше да разчита на Йеспер Грьонкяер, не успя да създаде чисто голово положение пред вратата на Селтик.

Това бе първа победа за тима на Гордън Страхан в Шампионската лига, след като в миналия кръг Селтик загуби от Манчестър Юнайтед на “Олд Трафорд” с 2:3.