Селтик и Атлетико (Мадрид) изиграха зрелищен мач от третия кръг в група "Е" на Шампионската лига. Домакините на два пъти повеждаха, но Атлетико стигна до крайното 2:2.

"Детелините" откриха резултата още в 4-та минута след гол на японския нападател Кього Фурухаши. Двадесет минути след това гостите получиха дузпа, а с изпълнението се нагърби Антоан Гризман. Изстрелът на французина срещна гредата, но топката се върна в него и при добавката не сгреши. Само три минути по-късно Селтик отново излезе напред след гол на Луис Палма.

Йънг Бойс - Ман Сити 1:3 в мач от Шампионската лига

Халанд измъкна Ман Сити в Швейцария

Два гола на норвежеца

Испанците се добраха до точката в 53-та минута, когато Алваро Мората засече центриране на Маркос Йоренте и порази мрежата за крайното 2:2. Гостите доиграха мача с човек по-малко, след като Родриго Де Пол получи втори жълт картон в 82-ра минута и напусна терена.

След равенството испанският гранд събра 5 точки и отстъпи лидерската позиция в групата на Фейенорд. Селтик е на дъното с едва 1 точка и минимални шансове да се пребори за участие във фазата на елиминациите.

Фейенорд - Лацио 3:1 в мач от Шампионската лига