Аржентинският нападател Хавиер Савиола остава извън групата на Барселона за гостуването на Вердер Бремен в среща от втория кръг на Група "А" на Шампионската лига.

В сряда от 21.45 часа Левски е домакин на Челси. Савиола беше в състава на треньора Франк Райкард за Барселона при гостуването на Валенсия от испанското първенство,
но въпреки че игра през последните минути на равенството за 1:1, не успя да направи впечатление.

"Райкард винаги ми казва нещата в лицето, без значение дали са добри или лоши. Той знае какви са моите способности. Когато ме оставя извън групата, винаги намира думи, с които да ме убеди, че трябва да продължа да тренирам здраво", каза Савиола.

Аржентинецът има още една година по договора си и имаше възможност това лято да го прекрати предсрочно, но предпочете да остане при "каталонците" и да се бори за място в титулярния състав.

Срещу Вердер няма да играят още мексиканският централен защитник Рафаел Маркес и холандският краен бранител Джовани ван Бронкхорст. Крилото Санти Ескеро също няма да пътува за Германия, тъй като е контузен. Бразилците Тиаго Мота и Силвиньо, както и френският защитник Лилиан Тюрам се връщат в състава след като получиха почивка срещу Валенсия.

Германският национал Мирослав Клозе обяви, че вече е възстановен от травмата на глезена си и може да играе срещу Барселона. Той не тренира известно време и пропусна мача на
Вердер срещу Хамбургер. На линия в тима на Вердер е и Диего, който беше с подуто коляно след мача в събота.