Манчестър Сити се добра до успеха при визитата си на "Борусия Парк", на един от хитовете от миналото издание на Бундеслигата - Борусия (Мьонхенгладбах), във втора и за двата тима среща от груповата фаза на Шампионската лига.

Спорът между двата състава завърши с минимална, но безценна разлика за английския гранд - 2:1, като с основна заслуга за това бе стражът на гостите Джо Харт, който спаси дузпа.

Иначе точен за домакините бе Щиндъл, а за "гражданите" се разписаха Отаменди и Кун Агуеро.

Въпреки спекулациите, че няма да разчита на някои от обичайните си титуляри, сред които и Давид Силва, мениджърът на гостите Мануел Пелегрини заложи на най-доброто, с което разполагаше към момента, като не остави ни най-малка вероятност за нова издънка в тази фаза от надпреварата.

В миналия си мач "гражданите" отстъпиха пред Ювентус с 1:2, докато днешните им опоненти бяха разгромени от Севиля с 0:3.

Началото днес бе за германския състав, като в 20-ата минута Борусия получи правото да изпълни дузпа.

Нарушението бе отсъдено за фаул на Отаменди срещу Рафаел в наказателното поле, като обаче повторенията не бяха много категорични в правотата на съдийското решение.

Така или иначе дузпата бе факт, а зад топката застана именно потърпевшият Рафаел - нещо, което голяма част от треньорите в света забраняват. Джо Харт не спираше да разсейва изпълнителя на статичното положение, като дори прекъсна засилката му, за да мине зад вратата и да отпие от водата си.

В крайна сметка тактиката му проработи, като връщайки се пред голлинията си, Харт скочи и спаси удара на Рафаел.

Секундни преди почивката отново Рафаел бе в чудесна голова позиция, но Харт пак предугади действията му и спаси отбора си от сигурен гол.

В 54-ата минута обаче дори и Харт нямаше какво да направи, когато при грешка на Коларов, Щиндъл получи кълбото и го прати неспасяемо в мрежата за 1:0, хвърляйки в размисли Мануел Пелегрини.

В 66-ата минута обаче, при поредното разбъркване в полето на домакините, най-съобразителен се оказа Отаменди, чието попадение направи резултата 1:1.

Крайното 1:2 оформи Серхио Агуеро, който показа на Рафаел как се бие дузпа, след като сам бе фаулиран в пеналта.

Страхотна победа за "небесносините" и първи 3 точки срещу името им в таблицата до момента.

Ето и избраниците на Пелегрини, които излязоха като титуляри тази вечер: Харт, Саня, Демикелис, Коларов, Отаменди, Силва, Туре, Фернандиньо, Де Бройне, Стърлинг, Агуеро.