Рубин (Казан) и Динамо Киев завършиха 0:0 в мач от група "F" на Шампионската лига. Така руският шампион записа трето равенство в надпреварата, а украинците второ. Иначе самата група остава крайно заплетена и буквално до последно няма да е ясно кой ще продължи в следващата фаза. По-късно тази вечер е другият мач в групата между колосите Барселона и Интер. Италианците и Рубин са лидери с по 6 точки, докато другите два тима имат по 5.

Иначе днешната среща в Казан бе интересна и динамична въпреки големия залог и непрекъснатия снеговалеж. Гостите все пак имаха повече положения и Шевченко, Милевски и Ярмоленко пропуснаха да им осигурят заслужен успех. Още в 15-ата минута Шевченко бе близо до попадение, а след това Шовковский изпусна за момент топката и едва не донесе гол за домакините. В края на полувремето пък Домингес бе най-близо до попадение. Той на два пъти обаче бе отчайван от страхотни изяви на Шовковский. Първо след удар по земя от наказателното поле, а вторият случай след страхотна задно-странична ножица в заключителните секунди на първата част. При добавката пък Бухаров не уцели вратата.

През второто полувреме Динамо натисна. Маграо тества Рижиков още в 48-ата минута, но той спаси. В 52-а минута Рижиков спаси удар на Ярмоленко, който излезе сам срещу него, а при добавката Шева не уцели въобще вратата. Снегът през втората част се засили и това допълнително затрудни играчите. В 75-ата минута Шевченко стреля отлично и с последни усилия Рижиков изби в корнер. Малко по-късно и Милевски бе близо до попадение, но пак се стигна до корнер след силна изява на вратаря. В края двата тима заиграха на по-ниски обороти, тъй като резултатът бе добър и за двата отбора. Все пак Бухаров бе изведен сам срещу Шовковский, но се засуети и Маграо блестящо му отне в последния момент.

РУБИН - ДИНАМО 0:0

РУБИН: Рижиков, Ансалди, Сесар Навас, Семак, Салуквадзе, Домингес, Букхаров, Рязанцев, Нобоа, Карадениз (75' Бистров), Шаронов (53' Калешин);

ДИНАМО: Шовковски, Бетао, Вукойевич, Шевченко, Милевски, Еременко, Михалик, Маграо, Юсуф, Нинкович (86' Гиоане), Яромленко