Норвежкият Розенборг изигра отличен мач и надделя над испанския Валенсия с 2:0 в среща от третия кръг на Шампионската лига.

През първото полувреме двата тима не успяха да се излъжат и закономерно се прибраха в съблекалните при нулево равенство.

Пропуски направиха Коне и Иверсен, а за Валенсия пропуск направи Мориентес.

Все пак в началото на втората част Коне откри резултата в 53-ата минута.

Дорсен напредна по левия фланг, центрира, Коне отправи удар, вратарят на Валенсия Канисарес отби топката с крак, но не достатъчно, за да я отклони от голлинията си и тя влезе в мрежата.

Футболистите на Розенборг продължиха да атакуват и в 61-ата минута Видар Рисет вкара втори гол. Нападателят засече центриране от ляво и от няколко метра прати топката зад Канисарес, въпреки усилията на Карлос Марчена да изчисти.

След като получиха две попадения във вратата си гостите тръгнаха на щурм, но не успяха да реализират дори почетно попадение.

В другата среща от групата Челси победи с 2:0 Шалке. Попаденията за успеха вкараха Малуда в 4-ата минута на двубоя и Дрогба, който се разписа в 47-ата минута. "Сините" продължават да оглавяват временното класиране в група "Б" със 7 точки.